Роль вентиляції в повсякденному житті

Яка роль вентиляції в повсякденному житті людини?

Повітря, що знаходиться всередині приміщень, може змінювати свій склад, температуру і вологість під дією найрізноманітніших чинників:

  • змін параметрів зовнішнього (атмосферного) повітря,
  • виділення тепла;
  • виділення вологи;
  • запиленості; 
  • виділення шкідливих газів від людей і технологічного устаткування.

У результаті впливу цих факторів повітря в приміщенні може приймати стан, несприятливий для самопочуття людей. Виникає відчуття слабкості, сонливості.  Відсутність вентиляції може перешкоджати нормальному протіканню технологічного процесу (продуктивність праці падає до кінця робочого дня в кілька разів). Крім цього, через підвищення вологості повітря, часто псуються стіни (грибок), дорогі меблі, паркет. 

У виробництві системи вентиляції виконують ще більш важливу роль, впливаючи як на тих, хто виробляє, так і на те, що виробляється.

Якщо говорити про фізіологічний впливі на людину навколишнього повітря, то слід нагадати, що людина в добу споживає близько 15кг повітря (наприклад, їжі за добу в середньому споживається близько 3кг). Що це за повітря, яка його якість, чистота, багато в чому залежить від грамотної вентиляції.

Сучасні споруди є свого роду “термосом” – практично відсутня будь-яка передача повітря через огороджувальні конструкції. Щоб уникнути надмірного погіршення якості внутрішнього повітря, потрібно здійснювати повітрообмін, тобто проводити зміну повітря в приміщенні. При цьому з приміщення видаляється забруднене внутрішнє повітря і натомість подається більш чисте зовнішнє повітря.

Таким чином, основним завданням вентиляції є забезпечення повітрообміну в приміщенні для підтримки розрахункових, оптимальних або комфортних параметрів внутрішнього повітря.

Вентиляція приміщень зазвичай забезпечується за допомогою спеціальних інженерних систем – систем вентиляції. Крім застосування технічних пристроїв для нормального функціонування вентиляції потрібна реалізація деяких технічних і організаційних заходів.

Особливо слід зазначити, що вентиляція повинна забезпечувати не просто повітрообмін, а розрахунковий повітрообмін. Вентиляцію не слід плутати з провітрюванням, яке представляє неорганізований повітрообмін.

Сучасні системи вентиляції здатні забезпечувати підтримку на необхідному рівні широкого набору параметрів повітря:

  • температура (не у всіх випадках);
  • рухливість (швидкість);
  • відносна вологість (не у всіх випадках);
  • запиленість;
  • концентрація шкідливих речовин.

Сучасні будівлі та споруди не можливі без систем вентиляції. Дуже шкода, що замовники часто ухиляються від цієї, дуже важливої частини внутрішніх інженерних систем. Це  “виходить боком” як для самого замовника, так і для людей, які живуть або працюють в таких приміщеннях.

/ Без категорії