Від чого залежить потужність кондиціонера

U0c7G6D3dqbDsOCygfAhxISFgAoTO3yN

Від чого залежить потужність кондиціонера

Ключовою характеристикою будь-якого промислового або побутового кондиціонера є потужність охолодження, що також називається “холодопродуктивністю”. Це теплова потужність, яку кондиціонер виводить з охолоджуваного приміщення, тому її можна вимірювати в кіловатах. Але загальноприйнятою одиницею виміру є так звана “Британська термальна одиниця” або Btu. Більшість брендів вказують продуктивність своїх кондиціонерів в Btu / h (1 Btu / h = 0,29 Вт).

Під потужністю охолодження кондиціонера розуміється кількість тепла, яке він здатний виводити в одиницю часу. Наприклад, якщо даний показник становить 7000 Btu / h, то кондиціонер виводить з приміщення 2 КВт теплової енергії (тобто, зможе повністю компенсувати нагрів від печі відповідної потужності). При цьому кількість споживаної кондиціонером електроенергії в кілька разів менше.

Вибір кондиціонера по характеристикам

Потужність охолодження зазвичай перевищує електричну потужність кондиціонера в 3-4 рази. Тобто, витрачаючи 1 КВт * год електроенергії, він виводить на вулицю кількість тепла, еквівалентну 3-4 КВт * год. Співвідношення цих показників називається коефіцієнтом енергоефективності кондиціонера і позначається на упаковці як EER. Для сучасних моделей EER становить близько 3-3,5, у найбільш енергоефективних пристроїв він може досягати 5.

Для більшості представлених у продажу моделей холодопродуктивність вказується в Btu / h. Щоб спростити градацію, їх часто називають скорочено (наприклад, “сімка” – кондиціонер з потужністю охолодження 7000 Btu / h). При замовленні установки кондиціонера, ви почуєте саме ці позначення від консультанта. Щоб перерахувати в кіловати, досить розділити ці цифри на 3,41. Так згадана вище “сімка” має потужність охолодження близько 2 КВт, а при роботі споживає близько 0,7 КВт електроенергії.

Вибір кондиціонера – не така проста задача, як здається. Щоб розрахувати необхідну потужність охолодження, необхідно врахувати безліч чинників. На даний показник впливає площа приміщення, сумарна площа і конструкція вікон, поверх, інсоляція (кількість сонячного світла, що потрапляє в приміщення протягом дня), матеріал стін, потужність обладнання, що виділяє тепло, і інші фактори.

Чим точніше будуть враховані всі впливаючі фактори, тим більш оптимальною буде обрана модель кондиціонера. Надалі від цього буде залежати комфорт в квартирі, офісі, кафе, ресторані, ефективність витрат електроенергії й експлуатаційний ресурс самого кондиціонера. Справа в тому, що при неправильно обраній потужності він може працювати з перевищенням розрахункового навантаження, що призведе до швидкого виходу з ладу. Будь-які спроби заощадити, купуючи малопотужну модель з більш доступною ціною можуть обернутися в результаті істотно більшими витратами.

Чому не можна економити на потужності

Розглянемо нескладний приклад. Купуючи кондиціонер, сім’я вирішила заощадити на його вартості невелику суму близько $ 200. Для цього довелося вибрати модель, потужність якої була істотно нижчою розрахункової. Здавалося б, і такий повинен впоратися, просто в особливо спекотні дні температура в приміщенні буде на пару градусів вище. Однак на функціональності кондиціонера недолік потужності позначається трохи інакше.

Днем нікого немає вдома, тому кондиціонер не працює, і квартира поступово нагрівається. Коли ввечері всі повертаються додому і включають кондиціонер, в квартирі довгий час зберігається спека, тому що малопотужний кондиціонер просто не може швидко охолодити такий великий об’єм повітря. І чим сильніший розрив між реальною потужністю кондиціонера і розрахунковою, тим більше часу йому буде потрібно, щоб забезпечити мешканцям квартири довгоочікувану прохолоду.

Ще один фактор, який часто не враховують – сильні джерела тепла в квартирі. Господарі можуть все ретельно прорахувати і вибрати кондиціонер, потужність якого буде впритул відповідати розрахунковим значенням. При цьому в розрахунках враховувалася площа приміщення і висота стель, а ось про піч на кухні забули. Але при активному готуванні піч або духовка може виділяти до декількох кіловат теплової енергії.

Потужність кондиціонера і застуда

Багато користувачів неправильно розуміють, як потужність кондиціонера пов’язана з ймовірністю застудитися через створюваний ним потік холодного повітря. Найчастіше причиною застуди стає саме недостатня потужність пристрою. Намагаючись охолодити велике приміщення, він створює безперервний потік повітря температурою близько 10-15 ° C.

При цьому по кімнаті повітря різної температури розподіляється нерівномірно, і людина, що опинилася в безперервному холодному потоці, дуже швидко може застудитися. Виходить, що середня температура в приміщенні знаходиться на позначці 25 ° C, і тільки одна людина сидить в зоні з 15 ° C. Ще сильніше посилити цю проблему може неправильний монтаж кондиціонера. Встановлювати його слід так, щоб потік повітря ніколи не був спрямований на людей.

Якщо кондиціонер встановлений так, що в створюваному ним потоці холодного повітря постійно перебувають люди, а його потужності недостатньо, щоб швидко охолодити приміщення, він буде працювати безперервно. Це може привести до серйозних проблем зі здоров’ям, викликаючи не тільки простуду, але і загострення різних хронічних захворювань. Краще ніколи не використовувати кондиціонер в режимі «Турбо», тому його потужність повинна бути достатньою для охолодження приміщення навіть в саму спекотну погоду.

Скільки кондиціонерів ставити в квартирі

Один кондиціонер ніколи не зможе створити комфортну обстановку в трикімнатній квартирі, навіть якщо його потужність розрахована з урахуванням загальної площі, кількості вікон і інших чинників. Кожна кімната має охолоджуватися окремим пристроєм з достатньою холодопродуктивністю. Якщо виділеного бюджету не вистачає на покупку потрібної кількості кондиціонерів, можна спочатку встановити один в найважливішій кімнаті.

Важливо не економити на якості і потужності, а відразу вибирати модель, що оптимально підходить для конкретного приміщення. Іноді може виявитися, що в квартирі формується досить комфортний клімат, навіть коли встановлена тільки частина запланованих кондиціонерів. Головне – не йти на компроміс і не встановлювати один кондиціонер завищеною потужності, сподіваючись, що прохолодне повітря буде досить ефективно розподілятися по всіх кімнатах.

/ Без категорії