Типи кондиціонерів

1306773533kondicioner1_1

Типи кондиціонерів

В даний час, кондиціонери міцно увійшли в життя сучасної людини, забезпечуючи комфортні умови життєдіяльності. Існують різні системи, види, марки цієї техніки. З огляду на технічні характеристики, область використання, виробника, завжди можна підібрати оптимальні варіанти кліматичного обладнання.

Промисловість виробляє наступні види техніки для кондиціонування повітря.

Спліт-системи

Даний тип кліматичного обладнання користується великим попитом завдяки відмінним технічним характеристикам, вдосконаленому дизайну і зручності в експлуатації.

Основними елементами системи є два блоки – зовнішній і внутрішній. Зовнішній (компресорно-конденсаційний) блок монтують за межами житлового простору – на зовнішній стіні, лоджії, даху будівлі. Внутрішній блок (випарник) розміщується в приміщенні, яке підлягає кондиціонуванню. Обидва блоки пов’язані мідними трубками, по яких рухається холодоагент.

Для охолодження однієї кімнати використовують звичайний кондиціонер. Якщо передбачається кондиціонування декількох приміщень можна застосовувати мульти спліт-систему, в якій один зовнішній блок з’єднується з декількома внутрішніми, встановленими в різних місцях. При одному зовнішньому елементі можна експлуатувати кілька внутрішніх, при цьому фасад будівлі виглядає більш естетично. Проте вартість таких систем вище окремих одиниць. Особливо зручні мульти спліт-системи в офісних будівлях, житлових будинках і в інших типах будинків, де є безліч не великих приміщень. До одного зовнішнього блоку можна під’єднати до п’яти внутрішніх (в залежності від виробника устаткування і загальної холодопродуктивності).

Види спліт-систем в залежності від типу внутрішнього блоку:

 • Канальні – внутрішня система розміщується між плитою перекриття і підвісною стелею. Через мережу повітряних каналів подається холодне повітря яке і охолоджує приміщення. Такий кондиціонер може підмішувати свіже повітря з вулиці, а також обслуговувати відразу декілька приміщень. Для пристрою повітропроводів за підвісними стелями має бути відстань 25-40 см.
 • Стельовий тип – напівпромисловий тип кондиціонерів, які встановлюються під стелею. Їм не потрібен міжпотолочний простір, а потужність даного типу обладнання дозволяє обслуговувати великі площі.
 • Підлоговий тип – встановлюється на стіну, потік холодного повітря спрямовується під стелю і практично ніколи не потрапляє на людей, які присутні в приміщенні.
 • Касетні – використовуються для кондиціонування повітря на великих площах. Монтується внутрішній елемент за підвісними стелями, видно тільки декоративні грати. Міжпотолочний простір при цьому має бути від 25 см і більше.

Очищуване встановленими фільтрами повітря подається в чотирьох напрямках. Система працює дуже тихо.

 • Настінні – найбільш популярний тип обладнання в житлових будинках, офісах і не великих приміщеннях. Даний вид характеризується високою якістю збірки і сучасним дизайном.

Всі типи названих спліт-систем керуються дистанційно за допомогою пульта управління. Він дає можливість на відстані встановлювати необхідну температуру, параметри таймера, регулювати напрямок повітряного потоку та ін.

 • Колонні – набагато потужніший, ніж настінні, тому важчі і встановлюються на підлозі. Перевага в тому, що не потрібна стіна або стеля для їх установки, вони монтуються на підлогу. Використовуються в приміщеннях з великою площею.

Спліт-системи (як правило настінні) можуть оснащуватися додатковими функціями, що дозволяють крім охолодження і опалення, очищати, зволожувати, іонізувати повітря.

Всі спліт-системи можуть бути як звичайні (on / off) так і інверторного типу.

Кліматичне обладнання для людей, які страждають алергією

З кожним роком в світі зростає кількість людей, схильних до цього захворювання. Полегшити алергію допоможуть кондиціонери з багатоступеневим очищенням повітря, усуваючи потрапляння алергенів – частинок пилу, пуху, пилку, вовни тварин і ін. – в організм хворого. Крім фільтрації, відбувається також і зволоження повітря, завдяки чому зволожені частки-алергени осідають вниз.

Залежно від застосовуваного очищаючого компонента існує декілька різновидів такого обладнання:

 • З антибактеріальним фільтром – поряд з очищенням повітря проводиться знищення бактерій і вірусів, що викликають алергічні реакції. Існує кілька видів (катехиновий, фільтр антитіл та ін.)
 • З дезодоруючим фільтром – встановлюється до основної групи фільтрів для очищення від запахів і диму.
 • З плазмовим фільтром – найбільш досконалі моделі. Заряджені в системі частки подразнюючих речовин уловлюються протилежно зарядженою поверхнею очисника. Фільтр якісно очищає повітря від будь-яких алергенів, не вимагає регулярних чисток або заміни. Крім цього, паралельно іонізується повітря в приміщенні, нейтралізуються статистичні заряди від побутової техніки.

До представників нового покоління кліматичного обладнання даного виду відносяться кондиціонери з нано- і фотокаталітичними фільтрами. На відміну від плазмових ці варіанти вимагають періодичної заміни.

 • З фільтрами багатоступінчастого очищення – з’єднують в собі характеристики всіх вище зазначених. Відбувається очищення повітря від алергічних, хімічно шкідливих компонентів, усуваються запахи, в т.ч. тютюновий дим.

Спліт – системи з функцією обігріву

Практично всі кондиціонери в наш час працюють як на охолодження так і на обігрів. Однак необхідно відзначити, що не всі вони можуть працювати в режимі «обігрів» при будь-яких температурах. У більшості виробників кондиціонери з інвертором працюють до -15 ° С, а звичайні до -5 ° С. І тільки деякі лінійки обладнання можуть працювати до -25 і навіть до -30 ° С на обігрів.

Практикується варіант підключення гідромодуля, який використовує тепло холодоагенту для обігріву приміщення.

До позитивних моментів установки спліт-систем з обігрівом відносять:

 • Можливість використовувати прилад як на охолодження, так і на обігрів в різних режимах в залежності від пори року.
 • При обігріві виділення теплової енергії до 3-х – 5-ти разів більше, ніж споживання електроенергії.
 • Екологічність.

Мобільні кондиціонери

Одноблокова конструкція представляється у вигляді однієї одиниці обладнання, яка знаходиться всередині приміщення, що кондиціонується.

Ці моделі знаходять широке застосування завдяки мобільності і можливості їх встановлювати в будь-яких необхідних місцях. Вони виконують той же широкий спектр функцій, що і стаціонарні прилади. Дані кондиціонери можуть крім охолодження повітря очищати його, дезодорувати, іонізувати і зволожувати.

Для зручності комплектуються дистанційними пультами управління. Таймери дозволяють регулювати тимчасові рамки роботи.

Основними достоїнствами такого типу обладнання є можливість його різноманітного застосування завдяки мобільності, а також проста установка, порівняно невеликі розміри.

До недоліків необхідно віднести:

 • Досить високий рівень гучності в роботі моноблочних конструкцій.
 • Використання на невеликих площах.
 • Необхідність позбавлятися від конденсату, який збирається в ємності для збору води.
 • Відносно низька потужність в порівнянні зі звичайними конструкціями.
 • Тепле повітря через спеціальний повітряний канал викидається на вулицю.

Кондиціонери для домашнього вжитку

Залежно від призначення кондиціонери діляться на три великі групи – промислові, напівпромислові і побутові. Третя група має, як правило, меншу потужність, так як використовується для невеликої площі приміщень.

Домашні кондиціонери можуть виконувати досить широкий ряд функцій. Поряд з основними – охолодження і обігрів – здійснюють клімат-контроль, очищення, іонізацію, зволоження повітря і ін.

Оптимальними для установки в домашніх умовах є спліт-системи настінного типу. Всі ці прилади забезпечені додатковими опціями, що робить їх комфортними в обслуговуванні.

Чітке виконання рекомендацій виробника при експлуатації кліматичної техніки допоможе максимально використовувати її можливості і збільшити термін служби.

/ Без категорії