Тепла підлога або радіатори опалення

home hit

Тепла підлога або радіатори опалення

Сучасна опалювальна система – це ефективність, надійність і тривалий термін експлуатації. Перерахованим вище критеріям повною мірою відповідають дві системи – з класичними опалювальними радіаторами і тепла підлога. Причому останній варіант набирає все більшої популярності. Для того щоб правильно вибрати оптимальне рішення, рекомендується детально вивчити особливості кожного варіанта з урахуванням всіх переваг і недоліків.

Опалювальні радіатори

До середини XX століття забудовники почали масово використовувати металеві радіатори опалення, що відрізняються простою конструкцією і досить високою ефективністю. У регіонах з помірними кліматичними умовами це практично єдиний варіант, що повністю відповідає стандартам опалювальних систем. На практиці використовують такі види радіаторів:

  • алюмінієві;
  • сталеві;
  • чавунні;
  • біметалеві.

Найбільшого поширення набули алюмінієві і сталеві радіатори, поступово витісняючи класичні рішення з чавуну.

Опалення з радіаторами монтують згідно заздалегідь розробленої схеми з урахуванням принципу роботи системи – з примусовою або природною циркуляцією теплоносія. Останній варіант відрізняється меншою ефективністю, проте для її роботи не потрібно використання електричного циркуляційного насоса, що знижує кінцеву вартість опалення і забезпечує його працездатність при відключенні електрики.

Монтують радіатори зазвичай під вікнами, що забезпечує рівномірний прогрів приміщення і створює додатковий бар’єр, що перешкоджає проникненню холодного повітря в приміщення.

Тепла підлога

Будинки з опаленням, реалізованим за технологією тепла підлога – це один з найкращих варіантів для сучасних будівель з низькими тепловтратами і хорошим утепленням. Використання теплої підлоги дозволяє значно знизити загальні витрати на підтримку комфортної температури в приміщенні. Зазвичай забудовники використовують два варіанти теплої підлоги:

  • електричний – нагрівальний кабель, мати, спеціальна інфрачервона плівка;
  • водяний – труби великої протяжності, монтовані в бетонну стяжку підлоги.

При виборі конфігурації теплої підлоги враховують особливості будівлі, вибираючи оптимальний варіант з урахуванням ефективності та планованих витрат.

Особливості монтажу

Монтаж – один з основних чинників, що враховується при виборі системи опалення. Складність установки багато в чому визначає кінцеву вартість системи і терміни її введення в експлуатацію.

Опалення з використанням теплої підлоги передбачає більш складний монтаж. Виняток – інфрачервоні плівкові системи, вмонтовуються безпосередньо під підлогове покриття. Якщо планується використовувати теплу підлогу з рідким теплоносієм, монтаж зазвичай виробляють на стадії будівництва будівлі. Це дозволяє змонтувати систему з мінімальними витратами.

З фінансової точки зору монтаж системи опалення з радіаторами обійдеться дешевше. При цьому необхідно враховувати той факт, що заміна радіаторів на теплу підлогу – це додаткові витрати.

Зовнішній вигляд

Естетичні характеристики опалювальної системи – фактор другорядного значення. Однак деякі власники житла часто орієнтуються саме на зовнішній вигляд опалення. Наприклад, відмова від радіаторів дозволяє збільшити обсяг корисного простору в приміщення, і без проблем реалізувати практично будь-який дизайн інтер’єру.

Справедливості заради варто відзначити, що сучасні радіатори відрізняються досить привабливим зовнішнім виглядом, в порівнянні з батареями, що випускалися в минулому столітті.

Ефективність

При виборі опалення необхідно враховувати швидкість прогрівання приміщення. Тут беззаперечний лідер – радіатори. Будинок з сучасними сталевими або алюмінієвими батареями можна прогріти до комфортної температури протягом години. А ось теплі підлоги відрізняються досить великою інерцією – час нагрівання до робочої температури може досягати 3-4 години або навіть добу.

Різниця в швидкості нагріву обумовлена ​​робочою температурою опалювального приладу. Якщо для теплої підлоги цей показник становить + 25-50 ° C, то для радіаторів – + 50-70 ° C. Так що, наприклад для дачі, де проводять вихідні, використання опалення з класичними батареями буде кращим.

Ремонтопридатність

Навіть дорога і надійна опалювальна система може вийти з ладу під впливом різних зовнішніх факторів. І при виборі обладнання необхідно звернути увагу на такий параметр як ремонтопридатність.

Природно, замінити зіпсований радіатор буде набагато простіше і швидше, ніж шукати витік або засмічення в трубах водяної теплої підлоги. Для електричних систем одна з основних несправностей – обрив нагрівального кабелю. У цьому випадку також буде потрібно досить трудомісткий ремонт. Трохи простіше ремонтується плівкова тепла підлога, але його ціна зазвичай вище аналогів.

Простота ремонту радіаторних систем багато в чому обумовлює популярність даного типу опалення. Але варто зауважити, що надійність теплої підлоги залежить від правильного монтажу та вибору комплектуючих. І при дотриманні всіх правил термін служби може перевищувати аналогічний показник для опалення з радіаторами.

Комфорт

Якщо порівнювати варіанти опалення за показником комфорту, то тут кожен власник житла вирішує сам. Тепла підлога прогріває приміщення більш рівномірно – потоки нагрітого повітря поступово піднімаються знизу вгору, створюючи в будинку оптимальний мікроклімат. Особливості конструкції цієї системи дозволяють збільшити рівень комфорту в приміщеннях з «холодним» покриттям підлоги – ванних кімнатах, санвузалах і т.д.

Ще одна перевага теплої підлоги в порівнянні з радіаторами – більш низька температура теплоносія позитивно впливає на параметр вологості в приміщенні – помітно нижчий ефект «сухого повітря».

Варто відзначити, що в енергоефективних системах з конденсаційним котлом або тепловим насосом пріоритетним вважається саме водяне опалення підлоги.

Який варіант вибрати

Вибираючи між радіаторами опалення і теплою підлогою необхідно ретельно зважити всі за і проти. Більшість фахівців рекомендують використовувати комбіновані системи, де вибір опалювального приладу обумовлюється конкретними параметрами кожної кімнати в будинку. Наприклад, для ванної кімнати однозначно краще використовувати теплу підлогу, незалежно від енергоефективності будівлі. А для приміщення великої площі з панорамними вікнами оптимальним варіантом буде установка теплої підлоги та сучасних радіаторів.

Не зайвою буде і консультація у фахівців. Професійні інженери і будівельники компанії Клімат-Захід підберуть оптимальну конфігурацію опалення з урахуванням усіх факторів, включаючи ефективність та плановані витрати.

/ Без категорії