sus

Припливна і витяжна системи вентиляції

Розглянемо механічні системи вентиляції – системи, в яких причиною руху повітря є вентилятори. Вони можуть бути канальними і безканальними.

Найбільш поширеними є канальні вентиляційні системи. У таких системах вентилятор може перебувати за межами приміщення, що обслуговується. Радіус дії таких систем може бути дуже великий і залежить від параметрів вентилятора та мережі повітропроводів. Повітрообмін можна розподілити так як того вимагає приміщення, яке обслуговується.

Безканальні системи вентиляції є значно простішими, але такі системи використовуються не дуже часто і частіше у виробничих приміщеннях, складах, фермерських господарствах.

Розглянемо, з чого може складатись система вентиляції.

Для подачі в приміщення свіжого повітря використовуються припливні установки. Припливні установки здійснюють фільтрацію свіжого повітря, при необхідності його нагрівання (в холодну пору року), охолодження, а в деяких випадках осушення або зволоження і подачу в систему повітропроводів для подальшої роздачі по приміщеннях.

Приток

Припливна система вентиляції складається з:

1. Повітрозабірна решітка.

2. Жалюзійний клапан (заслінка).

3. Фільтр.

4. Гнучкі вставки.

5. Вентилятор.

6. Шумоглушник.

7. Калорифер (водяний або електричний).

Також можуть ще бути секції повітроохолоджувача, каплеуловлювача, парозволоження, осушування …

Припливні установки завжди необхідно комплектувати автоматикою, яка буде керувати роботою всіх компонентів припливної установки.

Основними характеристиками для підбору припливних установок є продуктивність (м³ / год) і опір вентиляційної системи (Па).

Для створення балансу повітрообміну, для видалення з приміщення не приємних запахів і шкідливих речовин, які містяться в повітрі приміщення, використовують витяжну вентиляцію.

Витяжна система вентиляції складається з:

1. Зворотній клапан або жалюзійний клапан.
2.
Гнучкі вставки.
3.
Вентилятор.
4.
Шумоглушник.

Канальний вентиляторКанальні вентилятори.

У наш час вибір вентиляторів дуже великий, але далеко не всі підходять для невеликих приміщень не промислового призначення. Найбільш оптимальним варіантом для таких приміщень є канальні вентилятори. Для них не обов’язково окреме приміщення, вони не займають багато місця, їх можна монтувати просто під стелею, а якщо дуже суворі вимоги по шуму, то можна замовити вентилятор в Шумоізольовані корпусі. Ці вентилятори не створюють великої вібрації і терпимі по шумовим характеристикам, прості в обслуговуванні. Але вони обмежені в продуктивності. Поріг для них 4000-6000 м³/год для вентиляторів прямокутного січення і приблизно 1500 – 2000 м³/год для вентиляторів круглого січення, залежно від виробника і аеродинамічного опору системи повітропроводів.

Якщо вентилятори великої продуктивності, бажано щоб вони комплектувались регуляторами швидкості з метою енергозбереження, збільшення ресурсу вентилятора, зменшення пускових струмів, практичності. Регулятор швидкості можна виставити на оптимальний режим роботи вентилятора для даних умов.

Наприклад, у ресторані в середині дня відвідувачів зовсім мало, тому включати вентилятор на максимальну продуктивність не має сенсу. І тільки ввечері, коли ресторан заповнений на 90-100% вентилятор буде працювати на максимумі. В результаті ми економимо і електроенергію, і ресурс двигуна вентилятора.

КалорифериКалорифери.

Калорифер в припливній системі потрібен для догріву зовнішнього повітря в холодний період року, оскільки використання системи подачі повітря без підігріву може бути шкідливим для здоров’я людей, які перебувають в обслуговуваному приміщення. Дуже часто можна почути від замовника аргумент, що не потрібен підігрів припливного повітря оскільки приміщення дуже добре обігрівається. Це є помилкою! Зазвичай опалення приміщення не передбачає компенсації втрат тепла на вентиляцію. Вентиляція є досить енергозатратною в холодний період року і на це слід зважати. Тому в наш час вентиляційні системи оснащують рекуператором тепла – пристрій, що відбирає частину тепла в повітря що викидається і передає повітрю що подається в приміщення. Таким чином можна утилізувати від 30% до 80% тепла, що містить витяжне повітря.

Жалюзійні клапани, зворотні клапани потрібні для відсікання потрапляння повітря з зовні приміщення, коли система вентиляції не працює. Особливо це важливо в холодний період, коли холодне повітря може потрапляти через повітряні канали в приміщення, знижуючи в ньому температуру, створюючи протяги, що дуже сильно впливає на здоров’я людей, які знаходяться в такому приміщенні.

Воздушный фильтр

Фільтра повітряні.

Фільтр очищає повітря що подається в приміщення, а, в окремих випадках, очищає повітря що викидається. Ступінь очищення може бути різною і залежать від призначення приміщення, яке обслуговується. Фільтра можуть очищати як від звичайного пилу так від бактерій (для особливо чистих приміщень).

 

 

 

Шумоглушитель

Шумоглушники.

Шумоглушники гасять шум вентилятора, викликаний турбулентними потоками обертання крильчатки вентилятора та шум створений іншими елементами вентиляційних систем, що може передаватись повітрям по вентиляційних каналах.Шумоглушники прибираю тільки незначну частку шуму, в районі 10-20%, а не правильно змонтований шумоглушник і зовсім не ефективний. Шумоглушники розміщуються на прямій ділянці повітропровода, там, де повітряний потік стабілізований.

Гнучкі вставки гасять вібрацію вентилятора, перешкоджаючи її поширенню по повітряним каналам.

/ Без категорії