Настінні спліт-системи

1

Настінні спліт-системи

У багатьох людей в будинку встановлено побутові кондиціонери, але не всі знають, що їх також називають настінними спліт-системами. При покупці кондиціонера покупці часто замислюються про те, що це за обладнання, та якими позитивними якостями воно володіє і які є негативні сторони. Далі розберемося в причині популярності цих пристроїв, а також дізнаємося їх важливі особливості.

Особливості конструкції спліт-систем

Split в перекладі з англійської означає розділяти. Це слово пояснює принцип дії сучасних видів кондиціонерів. Спліт-системи складаються з 2-х окремих частин: внутрішньої, так званого випарника і зовнішньої – конденсатор. Ці 2 елементи пов’язані між собою магістраллю.

Конденсатор є найбільш гучною частиною системи. Він розташований в зовнішньому вузлі, який встановлюється з зовні будівлі. Завдяки цьому при роботі спліт-системи в приміщенні рівень шуму значно нижче, ніж у мобільних або віконних варіантів систем. Ця перевага може стати вирішальною при виборі кондиціонера.

Зовнішню частину при установці можна розмістити в самих різних місцях приватного будинку, квартири або робочого приміщення. Це може бути стіна будинку, дах або балкон. А в багатоквартирних будинках їх найчастіше розміщують біля вікна. Необхідно просто підібрати відповідної довжини магістраль і найняти перевірених фахівців з встановлення кондиціонерів.

Внутрішній вузол системи можна встановлювати на будь-яку зі стін всередині приміщення. В основному його розміщують ближче до стелі біля вікна або дверного отвору. Ця частина агрегату зазвичай має привабливий зовнішній вигляд. Основне її завдання полягає в забезпеченні комфортних умов проживання для мешканців будинку, адже в сучасному світі вимоги до житла стають все більш високими.

Функції побутових кондиціонерів

Всі сучасні спліт-системи оснащуються пультом дистанційного керування. З його допомогою можна легко виставити найбільш комфортну для вас температуру. Більшість кондиціонерів дозволяють вибирати її в межах 16-30 ° С. Також можна регулювати напрямок повітряного потоку і задати час для включення і виключення пристрою.

Внутрішній вузол оснащується пиловими фільтрами, які очищають вхідне повітря від різних забруднень. Деякі з них здатні затримувати бактерії, алергени (пилок рослин) або віруси. Є й фільтри, освіжаючі повітря, які усувають неприємний запах в приміщенні. Забруднені пилові фільтри можна очистити самостійно.

Є моделі з вбудованим іонізатором повітря, за рахунок якого повітря в приміщенні стане дуже свіжим. Це відчуття можна порівняти з перебуванням на природі, де-небудь в лісі або на водоймі. А все завдяки негативно зарядженим іонам, які виробляє пристрій.

Сучасні побутові кондиціонери наділені можливістю обігріву повітря. Навіть більш прості моделі з такою функцією дозволять вам зігрітися в холодну пору року, а інверторні системи можуть замінити повноцінний обігрівач і до невеликих негативних температур.

Деякі моделі спліт-систем включають в себе функцію самоочищення, що дозволяє їх власникам рідше займатися чищенням обладнання.

Переваги і недоліки

Виходячи з вищесказаного, можна виділити наступні переваги спліт-систем:

  • відносна безшумність обладнання;
  • наявність моделей з різною потужністю;
  • можуть працювати в двох режимах – охолодження або нагрівання повітря;
  • можливість очищення і навіть іонізації повітря;
  • простота управління;
  • наявність таких додаткових функцій, як обігрів і самоочищення;
  • установка проводиться в будь-якому зручному місці приміщення;
  • наявність інверторних і звичайних моделей.

У побутових кондиціонерів також є і певні недоліки, основним з яких вважається його досить висока вартість. Устаткування високої якості з наявністю різних функцій не може коштувати дешево. Але сьогоднішня різноманітність пропонованих спліт-систем дозволяє підібрати підходящу модель з певної цінової категорії.

Ще один важливий недолік – складність монтажу. Для установки обладнання необхідно володіти відповідними навичками та спеціальним інструментом. Тому тут знадобляться послуги фахівців. Монтаж таких систем є відповідальною роботою, тому краще звернутися до перевіреного майстра, ніж потім переробляти або оплачувати за додатковий ремонт.

До третьої негативної якості можна віднести необхідність регулярного обслуговування системи. Щоб запобігти утворенню цвілі і поширення неприємного запаху, потрібно як мінімум раз на рік проводити обслуговування внутрішнього вузла кондиціонера. Скупчення пилу відбувається і на теплообміннику кондиціонера. Для проведення технічного обслуговування потрібно викликати фахівця, який ще перевірить тиск холодоагенту і при необхідності додасть його в систему.

 

/ Без категорії