Централізоване та індивідуальне опалення: переваги та недоліки

inx960x640укр

Централізоване та індивідуальне опалення: переваги та недоліки

Щороку протягом 5-6 місяців на Україні доводиться користуватися опаленням приміщень. Це стосується і приватних будинків, квартир, офісів, ресторанів і т. д.

Існує кілька видів подачі тепла, перший вид, це централізована система теплопостачання. У даної системи є кілька переваг.

Централізоване опалення

Більшість будинків, офісів та інших приміщень в містах України підключені до централізованого опалення. Це означає, що вся система теплопостачання побудована так, що подача гарячої води в труби здійснюється за допомогою спеціальної системи, яка бере свій початок в спеціальних станціях. Розгалужена гілка централізованого опалення забезпечує теплом безліч об’єктів одночасно.

Перша перевага такої системи в тому, що вона може забезпечувати теплом величезні площі одночасно. Кожна система, яка забезпечує будь-який процес, має небезпечні властивості, або використовує в своїй роботі небезпечні речовини. Так само і система теплопостачання, володіє обладнанням, яке вважається вибухонебезпечним. Завдяки тому, що опалення здійснюється дистанційно, то дане обладнання не потрібно розміщувати в житлових будинках або приміщеннях, де перебувають люди, це друга перевага такої системи опалення.

Ще один момент, який можна віднести до позитивних, це можливість боротися і швидко ліквідувати шкідливі викиди. Це можливо, якщо речовини викидаються на певні джерела в точкових місцях. Також станції теплопостачання можуть працювати на різних видах палива, це дає можливість замінювати горючі матеріали при необхідності. Так само ці станції можуть працювати на джерелах відновлюваної енергії. Даний факт, теж можна віднести до позитивних моментів використання центрального опалення.

Також до переваг можна віднести те, що якщо відбувається поломка обладнання, то усувати її буде сама станція, а не простий мешканець будинку. В цілому контроль подачі тепла і його температура регулюється самими працівниками станції, це можна віднести також до позитивних моментів, тільки з боку того, що звичайному жителю не потрібно буде займатися налаштуванням обладнання. Всі роботи з утримання станції в робочому стані покладаються на працівників станції, це також одна з переваг централізованого опалення.

Недоліки централізованого опалення

Незважаючи на багато позитивних моментів дана система подачі тепла має ряд недоліків. Одним з факторів, який змушує багатьох переходити до децентралізованого способу опалення, це те, що відбувається необгрунтоване завищення тарифу на надання послуг від станцій центрального опалення. Якщо людина або підприємство хоче підключитися до станції, яка буде забезпечувати опалення централізованим способом, то для здійснення даної процедури, потрібно витратити багато грошей, часу і сил. Наявність таких складнощів в підключенні централізованого опалення можна віднести до негативних сторін такого способу.

Ще одним недоліком є ​​те, що зараз якість послуг станцій центрального опалення різко знизилося. Можуть відбуватися необгрунтовані відключення тепла, а так само є недоліки в температурному режимі. Що стосується недоліків то, до них також відноситься той факт, що люди не можуть нормально і правильно регулювати кількість тепла, яке вони споживають. Незважаючи на те, що зараз з’явилися лічильники тепла, не можна сказати, що вони рахують об’єктивно те, що споживають люди. Відключення та включення опалення регулює теплова станція, а це виступає недоліком для людей в тому сенсі, що вони не можуть самостійно регулювати, коли ввімкнути або вимкнути тепло.

Переваги (децентралізованого) індивідуального опалення

Якщо при центральному опаленні доводиться чекати, коли включать опалення, то при децентралізованому теплопостачанні, така необхідність відпадає. Людина може сам забезпечити обігрів квартири, коли йому потрібно. Друга перевага, це те, що наявність власного опалення дозволяє самостійно регулювати обсяги витрачених ресурсів. Регулювання температури в квартирі, так само проводиться самостійно, це теж незаперечна перевага.

При поломці котла можна самостійно усунути проблему або викликати аварійну службу, при цьому це може зайняти менше часу, ніж ремонтні роботи на станції. Коли на вулиці тепло, то можна не включати опалення, таким чином, відбувається економія ресурсів і грошей. І ще одна велика перевага це те, що якщо працює котел на забезпечення обігріву будинку, то автоматично він забезпечує гарячу воду. Централізоване опалення далеко не завжди означає, що в будинку буде гаряча вода.

Недоліки індивідуального  опалення

Перший великий недолік в тому, що при підключенні індивідуальної системи теплопостачання потрібно отримувати дозвіл спеціальних органів, а цей процес коштує грошей і часу. Другий момент, це те, що поставивши котел, доведеться самостійно відповідати за справність і інші елементи опалення. Також потрібно купувати все необхідне обладнання для будівництва котла і забезпечення всього необхідного для нормальної роботи теплопостачання. Можливо, що доведеться робити ремонт в квартирі для облаштування передачі тепла в квартиру. Потрібно зробити подачу газу в котел, а також забезпечити безперебійне живлення споруди. Для цього потрібно поставити постійне джерело напруги, якщо є проблеми з електрикою, потрібно ставити стабілізатори напруги і багато іншої апаратури.

Висновок

З усього написаного випливає, що автономне опалення найбільше підходить для приватних будинків. Воно дає можливість економити. А також самостійно регулювати обсяги споживання тепла. Що стосується централізованого опалення, воно використовується в багатоквартирних будинках, це є оптимальним варіантом для таких будівель.

Вибір способу опалення повинен залежати від цілей і території, яка опалюється. На даний момент жителі багатоквартирних будинків переходять на децентралізоване опалення, це пов’язано з тим, що такий спосіб обігріву квартири, стає дешевше, ніж оплата послуг центрального опалення. Для отримання можливості перейти на автономне опалення потрібно витратити багато часу, а також зібрати багато документів, але люди готові на це йти, щоб економити на комунальних платежах.

 

/ Без категорії