Що краще: звичайний кондиціонер чи інвертор?

6000291-600×60075

Що краще: звичайний кондиціонер чи інвертор?

Головним завданням даної статті є пояснення відмінності кондиціонерів з точки зору споживача, без незрозумілих технічних термінів. Інтернет пошук переповнений описами принципу роботи того чи іншого інвертора/кондиціонера словами фізика, інженера, електрика та ін. Думаю, всі погодяться, що набагато важливіше те, як все відіб’ється на нашому комфорті, а не те, що відбувається всередині кондиціонера.

Компресор – це серце будь-якого кондиціонера, саме він відповідає за рух холодоагенту по магістралях. У разі поломки компресора кондиціонер автоматично стає простим настінним вентилятором великого розміру.

З самого початку усі компресори, без винятку, працювали по одному і тому ж принципу – включився → попрацював → відключився. Однак, все суттєво змінилося з появою інверторних компресорів.

Принцип роботи звичайного кондиціонера

 • Кондиціонер увімкнувся.
 • У внутрішньому блоці кондиціонера спрацьовує датчик, що вимірює актуальну температуру приміщення, і порівнює її із температурою заданою користувачем.
 • Якщо температура повітря в приміщенні не відповідає бажаній, то, в такому випадку, запускається компресор.
 • Компресор працює на повній потужності з максимальним навантаженням, з метою максимально швидкого охолодження приміщення (до досягнення заданої користувачем температури).
 • Датчик у внутрішньому блоці з певною періодичністю порівнює температуру.
 • Як тільки бажана температура досягнута, компресор відключається.
 • Датчик у внутрішньому блоці, продовжує, з певною періодичністю, порівнювати температуру повітря в приміщенні з тією, що була задана.
 • Як тільки температура повітря підніметься на кілька градусів вище від заданої – компресор знову запускається на максимальну потужність.
 • Ну, а далі весь цикл повторюється по колу: увімкнувся – попрацював – відключився.

Недоліки цього принципу роботи кондиціонера

Перш за все, це вічні запуски і зупинки компресора, які тягнуть за собою підвищені навантаження на електромережу і, природно, на сам кондиціонер. Компресор завжди працює на повній потужності, що, безумовно, приводить до зростання споживання електроенергії. Через такий принцип роботи, кондиціонер періодично повинен «відпочивати», тому виробником закладено працювати не більше 30 відсотків часу на весь день.

Крім усього іншого, коли запускається компресор, внутрішній блок, який мирно висів до цього часу на стіні, починає, несподівано для власника, дути холодним повітрям, створюючи ефект сильного протягу, що, безумовно, викликає дискомфорт, суттєво це відчувається в невеликих спальнях.

Ну і останнє, що хотілося б відзначити, – звичайні кондиціонери більш галасливі.

Принцип роботи інверторного кондиціонера

До деякого часу все по аналогії зі звичайним кондиціонером.

 • Кондиціонер увімкнувся.
 • У внутрішньому блоці кондиціонера спрацьовує датчик, що вимірює актуальну температуру приміщення, і порівнює її із заданою користувачем температурою.
 • Якщо температура повітря в приміщенні не відповідає бажаній, то, в такому випадку, запускається компресор.
 • Компресор працює на повній потужності з максимальним навантаженням, з метою максимально швидкого охолодження приміщення до заданої користувачем температури.
 • Датчик у внутрішньому блоці з певною періодичністю порівнює температуру.
 • Як тільки бажана температура досягнута, компресор не відключається, а знижує потужність.
 • Датчик у внутрішньому блоці постійно перевіряє температуру повітря в приміщенні і автоматично підлаштовує потужність компресора, щоб підтримувати температуру на потрібному рівні.
 • Інверторний компресор працює на 5-90% всієї своєї потужності (все залежить від температурних умов).

Що з цього маємо? Перш за все, знижується навантаження на електромережу і сам компресор. Крім цього інвертор розрахований на безперервну роботу, 24 години на добу. Такому кондиціонеру не потрібно заново охолоджувати повітря, оскільки регулярно видуває рівно стільки холодного повітря, скільки потрібно для підтримки бажаної температури. У підсумку, значно знижуються витрати електрики, відсутні протяги, рівень шуму невисокий, а потужність і надійність системи підвищується в кілька разів. Також, діапазон роботи кондиціонера з інверторним компресором (на обігрів) до -15 ° С, іноді навіть -30 ° С, в той час, коли звичайний кондиціонер обмежений -5 ° С.

Відразу виникає питання, чому і далі виробляють звичайні кондиціонери, коли можна повністю перейти на інверторні компресори?

Причин декілька. Безумовно, інвертор за всіма параметрами перевершує звичайний кондиціонер, проте його вартість на 30-40% вище звичайного аналога і він більш чутливий до перепадів напруги. Крім цього, є випадки, коли використання дорогого інвертора просто не має сенсу, наприклад, при кондиціонуванні технічних приміщень. У таких місцях мало кого хвилює рівень шуму або наявність протягів.

Чи всі інверторні кондиціонери однакові?

Звичайно ж ні. Адже всі переваги інвертора пов’язані з його гнучким регулюванням завантаження компресора. Тому, все залежить від діапазону, чим він ширший, тим інвертор продуктивніший, економніший, тихіший тощо. Показники японських компресорів знаходяться в діапазоні 25-80% завантаження компресора. А в останні декілька років стали активно з’являтися так звані Супер Інвертори (Super Inverter) в яких принцип роботи компресора вдосконалений, завдяки чому доступне більш точне регулювання роботи в діапазоні 5-90% від завантаження компресора.

Також, на ринку кондиціонерів присутні і більш дешеві інвертори китайського виробництва. Однак, діапазон завантаження таких інверторів вузький, часто це від 40% до 70%. Такий крок регулювання виключає більшість переваг. Наприклад, економія електроенергії стає неможливою, та й рівень шуму значно вищий, в порівнянні з японськими кондиціонерами. Використання таких інверторів виправдовується хіба що в тому випадку, коли необхідне безперервне кондиціонування приміщення протягом доби, а комфорт не відіграє особливої ролі.

Вибір виробника інверторного кондиціонера

Зручність експлуатації кондиціонера безпосередньо залежить від його виробника. Нижче представлені виробники, рейтинг яких незмінно високий, протягом багатьох останніх років.

Daikin

Бренд родом з Японії, який в останні декілька років – беззаперечний лідер даної галузі і виробляє кондиціонери ось уже понад 40 років. Продукція Daikin високої якості, яка досягається особливою увагою до технологій виробництва та гарантійному обслуговуванню. Виробничі потужності компанії знаходяться не тільки в Японії, але і в Таїланді та Бельгії. Протягом року компанія виробляє понад 2 мільйони кондиціонерів. Кондиціонери цього бренду оснащено компонентами і вузлами найвищої якості, що гарантує їх екологічність і довговічність.

Техніка даного бренду дуже дорога, вартість деяких моделей в 4-5 разів перевищує вартість інших конкуруючих аналогів.

Mitsubishi

Другу позицію рейтингу займає ще одна японська компанія – Mitsubishi. Її заводи розташовані в Японії, Великобританії і Таїланді. Протягом року компанія випускає близько 2 мільйонів кондиціонерів.

Цінова категорія цього бренду висока, проте можна вибрати менш дорогі моделі.

Toshiba

Корпорація Toshiba – японський виробник побутової техніки зі столітнім досвідом.

Випуск кондиціонерів вважається одним з основних виробничих напрямків цієї корпорації. Оскільки перша в світі спліт-система була створена саме інженерами Toshiba. Інверторна система, також, вперше була застосована в їх кондиціонерах. Надійність, наявність безлічі додаткових опцій та особливому дизайну кондиціонерів Toshiba незмінно привертає увагу користувачів. До того ж, цінова категорія – середня.

LG

Виробник побутової техніки з Південної Кореї, який має 50-річну історію. На ринку кліматичної техніки не так давно, проте, довіру покупців завоював швидко.

Кліматична техніка LG – середньої цінової категорії з привабливим співвідношенням «ціна/якість». Тривалий час компанія позиціонувала себе як «народна марка», проте, останнім часом проводить переорієнтацію на преміум клас.

Фахівці компанії безперервно працюють над зниженням енергоспоживання і шуму нових моделей. Дизайнери LG пропонують споживачам варіанти, які вдало вписуються в інтер’єри квартир, котеджів та офісів.

Panasonic

Panasonic – ще один японський виробник кондиціонерів, як побутового, так і промислового застосування, постійно удосконалює показники надійності та технологічності. З цією маркою виробляються кондиціонери всіх трьох цінових категорій.

Наразі Panasonic випускає енергоефективні спліт-системи з іонізаторами повітря, катехіновими фільтрами та генераторами кисню.

Підсумок: На чому зупинити вибір

Підводячи підсумок вищевикладеного, можна сказати, що якщо потрібен максимальний комфорт, то вибір однозначний – інвертор, якщо ж завдання полягає в тому, щоб отримати максимально доступне і невибагливе охолодження, то варто звернути увагу на звичайні кондиціонери.

/ Без категорії