Опалення твердопаливним котлом

opalenniya-tverdopalyvnym-kotlom

Опалення твердопаливним котлом

У зв’язку з значним подорожчанням природного газу в Україні та зростанням тарифів на комунальні послуги, багато людей шукають альтернативні, дешевші способи опалення помешкання взимку. Чимало з них звертають свою увагу на тверде паливо як джерело тепла, тому що дрова чи вугілля відносно дешеві та доступні.

В цій статті ми розповімо про особливості використання твердопаливних котлів та способи зробити таке опалення ефективнішим та економнішим.

Будова твердопаливного котла

Сучасні твердопаливні котли значно відрізняються від своїх «предків» – пічок. Якщо за допомогою печі можна було опалювати тільки одну кімнату, то твердопаливний котел, приєднаний до системи опалення, забезпечує теплом весь будинок.

Твердопаливний котел складається з топки, в якій згорає паливо, яке нагріває воду. Ще одним елементом є водяна сорочка, з якої підігрітий теплоносій потрапляє в теплопровід. Проходячи по трубопроводу, вода нагріває приміщення та охолоджена повертається назад в водяну сорочку. Невідʼємною частиною котла є димохід, який служить для виводу диму, що утворюється внаслідок згоряння палива. В котлі також є механічний шибер, який регулює подачу повітря, від якої залежить інтенсивність горіння палива і, відповідно, температура в котлі. Якщо ж такого регулятора нема, то необхідно доукомплектувати котел.

Види твердопаливних котлів

Всі котли за типом подачі в них палива поділяються на: котли з ручним завантаженням та з автоматичною подачею палива.

Сучасними різновидами твердопаливних котлів є пелетні котли. В них у своєрідний бункер завантажують паливо, яке автоматично надходить в топку. Такі апарати дуже зручні, і можуть тижнями працювати без втручання людини. А ще пелети виготовляють із відходів деревини чи з соломи, що є позитивним внеском в економію природних ресурсів.

Залежно від особливостей конструкції твердопаливні котли поділяють на:

  • класичні;
  • піролізні;
  • тривалого горіння.

Класичні котли не надто зручні, адже потребують постійного обслуговування. Час горіння дров чи вугілля в них не великий (2,5-5 годин).

Піролізні апарати мають високий ККД. В них відбувається більш складний процес горіння ніж у звичайних, але значно ефективніший. Ще один плюсом є те, що у них утворюється мало попелу та сажі. Але такі котли потребують особливої уваги до якості палива (воно має бути з відносною вологістю 20%).

Котли тривалого горіння можна завантажувати паливом один раз на одну-дві доби, що дуже зручно. Але ефективність спалювання палива в таких котлах не є високою. І по надійності вони поступаються класичним котлам. Такі котли можна використовувати без буферних ємностей, бо горіння в них не є таким інертним, як в традиційних котлах. Це особливо зручно, коли приміщення паливної не великої площі. Фінансові затрати також будуть меншими.

У твердопаливних котлах використовуються різні види палива: як традиційні – дрова, вугілля, кокс, так і більш сучасні – брикети і пелети, які виготовляються з торфу, соломи, відходів деревини.

Важливо при експлуатації твердопаливного котла дотримуватися рекомендацій виробника, і використовувати той тип палива, для якого котел найкраще пристосований. Ще котел буде служити довше і витрати дров будуть меншими, якщо використовувати сухі дрова.

Встановлення твердопаливного котла краще не довіряти будь-кому, оскільки від правильної об’язки його буде залежати і правильна робота котла, його довговічність та ефективність, а відповідно і затрати на опалення. Краще звертатися до професіоналів!

Компанія Клімат-Захід надасть необхідні консультації та здійснить кваліфікований монтаж твердопаливного котла у вашому будинку.

/ Без категорії