boyler_pid

Підбір сонячних панелей та бойлера

В попередній статті ми розглядали відмінності між різними типами сонячних колекторів. В даній статті йтиметься про правильний підбір сонячних панелей та бойлера.

Правильний підбір кількості сонячних панелей та об’єму бойлера є дуже важливим! Від цього буде залежати і правильна робота системи, і вартість, і термін окупності.

Велика кількість сонячних колекторів приведе до великої вартості геліосистеми а, також, до надлишкового тепла у період року з піковим тепловим навантаженням. Надлишок тепла приводить до кипіння геліосистеми або і до температури стагнації (температури при якій теплоносій, що циркулює в геліоконтурі міняє свої хімічні властивості і потребує заміни). При температурі стагнації також може пошкодитись і сам сонячний колектор.

Бойлер має бути підібраний так, щоб сонячна система якомога рідше закипала, щоб був запас гарячої води. Від об’єму бойлера буде залежати правильність роботи сонячної системи, термін експлуатації сонячних колекторів, а також кількість нагрітої води за допомогою сонця.

Далі показані таблиці приблизного підбору об’єму бойлера відносно кількості сонячних колекторів.

Для плоских сонячних колекторів:
К-ть сон.
колекторів, шт.
Об’єм бойлера, л К-ть користувачів
гарячої води
 2  250  до 4
 3  450  8
 4  500  10
 6  800  15
 7  1000  20

 

 

 

 

 

Для вакуумних сонячних колекторів (30 трубок):
К-ть сонячних
колекторів, шт.
Об’єм бойлера, л К-ть користувачів
гарячої води
1 200 до 4
2 400 6
3 600 12
4 800 16
5 1000 20

Дані таблиці є орієнтовні і звичайно ж потребують уточнення під кожен окремий випадок. Кількість користувачів води приведено згідно діючих норм.

Звичайно що даний підбір залежить від місцевості, де розміщене геліополе, оскільки сонячна інсоляція в кожній області нашої країни відрізняється.

/ Без категорії