Повітряні теплові насоси від Panasonic, Daikin та Mitsubishi Electric

teplonasos-air1

Повітряні теплові насоси від Panasonic, Daikin та Mitsubishi Electric

Зростання вартості енергетичних ресурсів змушує не тільки шукати методи зниження витрат на них, але й зайнятися пошуком альтернативних джерел.

Практично всі традиційні способи опалення приміщень мають свої суттєві недоліки, наприклад, електричне висуває підвищені вимоги до стану мережі, зокрема, цього особливо стосується опалення приміщень зі значною площею. Котельні установки, що працюють на вугіллі або дровах, вимагають організації місця зберігання палива.

І ось тут, саме час звернути увагу на так звані теплові насоси. Так, називають пристрої, які принципом своєї роботи схожі на холодильні агрегати, котрі працюють реверсивно. Розглянемо даний тип обладнання більш докладно.

Повітряні теплові насоси

“Повітря-повітря”

Насос цього типу являє собою два модуля, один монтується поза приміщенням, інший встановлюють всередині. Перший блок називають випарник, другий компресор.

Такий пристрій працює таким чином: повітря з вулиці надходить у зовнішній модуль, де відбуватиметься передача тепла робочої рідини (холодоагенту), що направляють його в нагнітальний агрегат. Працюючий вентилятор подає його через конденсатор і таким чином, тепле повітря надходить у кімнату. Цей процес буде продовжуватися до того моменту, поки температура в кімнаті не підніметься до необхідного рівня.

Тобто, тепловий насос, який працює за схемою повітря-повітря, виконує нагрів приміщення витягуючи енергію з повітря з вулиці, передає її холодоагенту (фреону) внутрішнього блоку.

Що стосується монтажу та експлуатації, то насоси цієї групи, не вимагають виконання інших додаткових робіт, наприклад, буріння свердловин. Вони мають цілком адекватні розміри і їх встановлюють біля фасаду будівлі.

Компанії Mitsubishi Electric, Panasonic і Daikin, можна сміливо стверджувати, що це одні з найбільш надійних виробників повітряних теплових насосів обладнання яких відповідає заявленим характеристикам. Апарати цієї компанії вже давно завоювали своє становище на ринку кліматичних пристроїв.

Mitsubishi Electric ZUBADAN

Пристрій Mitsubishi Electric ZUBADAN – це комплекс інверторного обладнання сучасного рівня. Залежно від виконання вони використовуються і для кімнат різного призначення. Ці агрегати мають найвищий рівень енергоефективності А +++. Виробництво деталей та монтаж агрегатів організовано на гранично високому рівні.

Застосування Mitsubishi Electric ZUBADAN відрізняється простотою. У цьому апараті змонтовано управління з 3D-датчиками. Завдяки чому, у користувача з’являється можливість використовувати безліч режимів роботи пристрою, наприклад, Econo Cool, його використання дозволяє споживачеві не помічати зміни рівня температури в кімнаті.

Крім цього Mitsubishi Electric ZUBADAN оснащений такими функціями, як очищення повітря, самостійна діагностика, перезапуск. Характерною особливістю пристроїв цього класу можна назвати продуктивну роботу при температурі вуличного повітря в – 25 градусів.

Якщо враховувати всі технічні параметри теплових насосів від Mitsubishi можна бути впевненим в тому, що їх відносно висока вартість повністю себе виправдовує.

До складу теплового насоса входить зовнішній теплообмінний апарат, його використання знижує витрати на установку опалювальної установки. Мінімальний рівень робочої температури складає – 25 градусів. Це дозволяє використовувати Zubadan як основу для створення продуктивних опалювальних систем. Ця система ефективно працює при температурах зовнішнього повітря -15 … + 5 ° С.

При виготовленні цього обладнання використані безпечні матеріали і це забезпечує те, що Mitsubishi Zubadan – це не вибухонебезпечне і не піднаглядне обладнання.

Якщо споживач бажає встановити ефективну, безшумну і малогабаритну установку для охолодження та підігріву повітря в квартирі або офісі то вибір теплового насоса від Mitsubishi – це вірне рішення.

Panasonic CS / CU VZ (HEATCHARGE)

Кондиціонер марки Panasonic VZ (HEATCHARGE) – це агрегат, який відносять до топових моделей інверторних спліт-систем від компанії Panasonic. Він не тільки відповідає всім новим вимогам, які пред’являються до енергетичної ефективності та екологічної безпеки.

Моделі серії VZ – це високопефективний і продуктивний тепловий насос, який в змозі працювати на обігрів при температурі – 35 градусів. Вбудована опція HEATCHARGE забезпечує можливість збереження тепла в компресорі, а це забезпечує швидкий запуск пристрою навіть при найлютіших морозах.

У приладі застосовують фреон типу R32, що відрізняється екологічною безпекою. Пристрій цього класу в стані використовуватися в наступних режимах:

 • обігрівання;
 • осушення;
 • вентилювання приміщення.

У пристрій вбудовано систему Econavy. Вона містить в своєму складі датчик людської активності, крім цього у встановленій системі присутня можливість виявлення сонячного світла. Таке рішення дозволяє не тільки краще налаштовувати потужність двигуна, але й істотно економити електричну енергію в будь-який час.

Названа система задає оптимальний потік повітря і його обсяги, відповідно до присутності людини в приміщенні. Вона здатна знижувати потужність охолодження в автоматичному режимі, в тому випадку якщо відсутнє сонячне світло або його дещо менше. Застосування цієї системи дозволяє домогтися зниження витрати енергії на 38%.

У моделі Panasonic VZ встановлена ​​система очищення повітря, яка в змозі усунути до 99% мікроорганізмів, обмежувати розвиток цвілі і грибка. Причому ця система очищає не тільки повітря, а й видаляє мікроорганізми з поверхні верхнього одягу, меблів та ін.

Пристрій стійко працює при температурі – 35 градусів. Три режими роботи – охолодження, опалення та осушення. Безперебійну і безпечну роботу пристрою забезпечує екологічно безпечний фреон R32.

Виробник надає п’ятирічну гарантію на компресор.

Panasonic CS / CU NZ (Nordic)

Кондиціонер марки Panasonic серії HZ (Nordic), по суті, це флагман серед інверторних спліт-систем. Цей пристрій повністю відповідає сучасним вимогам енергетичної ефективності та екологічної безпеки.

Пристрої серії HZ – це теплові насоси, які відрізняє висока продуктивність і ефективність роботи. У цьому пристрої використано безпечний для озонового шару фреон R32. Пристрій може працювати в наступних режимах – обігрів, охолодження, осушення та вентиляція.

У пристрій кондиціонера встановлена ​​система Econavy, яка в змозі розпізнавати людську активність і визначати наявність сонячного світла. Таке рішення дозволяє ретельно налаштовувати потужність пристрою і відповідно знижувати витрати електричної енергії.

Еconavi дозволяє оптимізувати напрямок потоку повітря і його обсягу в залежності від присутності людини в приміщенні. Крім того, вона знижує потужність затрачену на охолодження при зниженні обсягу сонячного світло або його повної відсутності. Застосування цієї системи дозволяє заощадити 38% електрики.

Ключові параметри пристрою Panasonic CS / CU VZ та Panasonic CS / CU NZ:

 • Високі характеристики якості складання виробу.
 • Інверторна схема управління.
 • Система постійного нагрівання HEATCHARGE.
 • Система економії енергії ECONAVI.
 • Засіб очищення повітря NANOE.
 • Комплекс подвійних крильчаток AEROWINGS.
 • Оригінальна система управління потоком повітря.
 • Високоякісний компресор з ротором.
 • Клас енергоефективності – А +++.
 • Низький рівень генерованого шуму – 18 дБА.

“Повітря-вода”

Теплові насоси цього класу можуть не тільки опалювати приміщення але і підігрівати воду для будинку з невеликою площею.

Для роботи цього пристрою застосовують вуличне повітря. Ці агрегати являють собою спліт-систему, що складається з зовнішнього і внутрішнього модулів. У зовнішньому модулі змонтовані нагнітач, інвертор, вентилятор і вентиль, що регулює рівень нагріву. Під час поставки модуль вже заповнений робочою рідиною. До складу внутрішнього модуля входять регулятор, конденсатор, нагрівач для теплоносія, циркуляційний насос, клапан, який перемикає режими нагріву і ГВП.

Основа роботи агрегату «повітря-вода» полягає в: в модуль, що встановлюється на вулиці потрапляє повітря і передає свою теплову енергію холодоагенту. Після цього, робоча речовина переходить в компресор, в ньому відбувається закипання фреону його подальше випаровування, вже в газоподібному стані фреон потрапляє в теплообмінний апарат внутрішнього блоку. Потім відбувається нагрівання води, вона і є теплоносієм в опалювальній системі і ГВП. У закінченні процесу, робоче тіло знову перетворюється в рідину, переходить у зовнішній модуль і робота повторюється.

Daikin Altherma

Продукцію цієї компанії називають найбільш продуктивними і довговічними. Вона передбачена для підігріву і охолоджені повітря, а також, підігріву води.

Тепловий насос Daikin Altherma допустимо застосовувати для постачання будинку гарячою водою. Рідина може бути нагріта до температури +80 градусів і це без додаткового електричного нагрівання. Обсяг ємності для гарячої води вибирають виходячи з числа мешканців, які постійно проживають в будинку в будинку.

Устаткування Daikin Altherma в змозі підтримувати два режими опалення,  низько- і високо темп. Застосовуючи повітря як ресурс для отримання тепла, ця система може підігрівати воду для побутових потреб.

Тепловий насос Daikin Altherma поєднує в собі використання повітро-водяного теплового насоса, який працює на природній енергії, з газовим котлом. Таке поєднання гарантує високу продуктивність обладнання. Розумна система управління дозволяє знизити витрати на опалення.

Інверторна система теплового пристрою «повітря-вода» надає економію витрат до 30%, підключаючи пристрій тільки в міру необхідності, до речі, це дозволяє і продовжити термін діяльності агрегату. Управляти системою можна наступними способами:

Налаштовувати роботу пристрою з використанням термостата. При цьому можуть бути використані необхідні режими – тихий, опалювальний, і такі функції як дезінфекція та ін.

На ринку подібних пристроїв відзначилася і компанія Panasonic. Лінія її продукції під назвою Aquarea може бути використана і для застосування в побуті, і для комерційної експлуатації. Устаткування вироблене в цій компанії має потужністю від 3 до 16 кВт. Але також може бути комбінація з декількох теплових насосів в каскаді, що збільшує сумарну кількість тепла, що виділяється. Насправді це найширший діапазон потужності з представлених на ринку і він дозволяє задоволення всіх потреб в нагріванні приміщення і надання постійної подачі гарячої води. Ці пристрої застосовують для поновлення інженерних комунікацій в існуючих спорудах. Їх відмінність полягає в економічності і обережним ставленням до навколишнього середовища. До їх особливостей можна віднести:

 • Висока енергоефективність.
 • Нова програма продукції High Performance для споруд з низьким енергоспоживанням від 3 кВт.

Рішення запропоноване компанією Panasonic підходить для зон з холодним кліматом. Воно зберігає працездатність при вуличній температурі в -28 градусів.

Купуючи повітряний насос від Panasonic користувач отримує можливість використання свій смартфон для управління тепловим агрегатом.

/ Без категорії