Теплові насоси

teplovi_nasosy

Теплові насоси

В наш час економія енергоресурсів стає все актуальнішою – їх запаси в природі вичерпуються, а ціни на газ та електроенергію в Україні з кожним днем ростуть. Гарною альтернативою традиційного опалення є опалення з використанням теплового насоса.

Тепловий насос по-суті перетворює енергію, взяту з навколишнього середовища (з повітря, грунту, води), на тепло і нагріває теплоносій в системі опалення. Також тепловий насос може охолоджувати повітря в приміщенні в теплу пору року. Такі насоси дозволяють не тільки ефективно обігрівати приміщення, а й позитивно впливають на екологію, адже не продукують жодних шкідливих викидів.

Принцип роботи теплового насоса

 1. Тепловий насос “витягує” тепло з навколишнього середовища: повітря, землі або води..
 2. Всередині насоса знаходиться випарник з холодоагентом. Ця рідина закипає при низьких температурах (фреон R410a кипить при температурі -51,5˚С) .
 3. За рахунок тепла, отриманого з довколишнього середовища, фреон закипає і приймає газоподібний  стан.
 4. Холодоагент у вигляді газу надходить у компресор. Тут він стискається, і в результаті збільшується його тиск і зростає температура.
 5. Далі вже нагрітий газ надходить в конденсатор, і віддає своє тепло системі опалення. Після чого він охолоджується і знову приймає рідкий стан.
 6. Рідкий холодоагент надходить до розширювального клапану, де його тиск знижується до попереднього низького значення.
 7. Потім холодоагент повертається у випарник. Контур замикається. Повторюється процес безперервно.

Існують такі види теплових насосів для опалення:

 • повітря-повітря.
 • повітря-вода;
 • вода-вода;
 • грунт-вода;

Їх назви відображають їх принцип роботи: перше слово вказує на джерело тепла, а друге – на теплоносій (наприклад, насос «грунт-вода» забирає тепло з грунту і передає в систему водяного опалення).

Найбільш поширеним в наш час є теплові насоси повітря-повітря, повітря-вода. Менш поширеними є грунт-вода, таку систему досить важко реалізовувати через великий об’єм земляних робіт.

Хоча теплові насоси дозволяють відмовитися від таких ресурсів, як газ чи дизельне паливо, проте для роботи компресора насоса потрібна електрика. Однак її витрати не будуть такі значні, як у випадку опалення тільки електричними обігрівачами. Адже, при витраті 1 кВт електричної потужності для обертання валу компресора, в результаті отримуємо 2,5-7,0 кВт тепла на конденсаторі. Величина отриманого тепла залежить від джерела тепла, а у випадку отримання енергії з повітря то ще і від температури та вологості повітря.

Теплові насоси – це ваша енергонезалежність та сучасне економне опалення. Наша компанія надає послуги щодо підбору та встановлення теплових насосів. І хоча ціни на теплові насоси досить високі, однак їх експлуатація дозволить вам в подальшому помітно зекономити витрати на опалення. Звертайтеся до спеціалістів компанії Клімат-Захід, щоб отримати ефективне опалення вашого дому та гарантію якості проведених робіт!

/ Без категорії