Вентиляція для приватного будинку

ventil

Вентиляція для приватного будинку

Звичайні багатоквартирні будинки не облаштовані центральною вентиляцією, і у власному будинку немає таких систем. Власник будинку, квартири має самостійно займатися цим питанням. Це необхідно робити на стадії проектування житла, а не в той момент, коли вже зробили ремонт і розставили всі меблі. Інакше можна буде відчути брак свіжого повітря, а вікна швидко запотіють.

Добре продумана і зроблена за всіма правилами вентиляція забезпечить нормальний мікроклімат. Вона не допустить накопичення вогкості, через яку утворюється цвіль. Також буде йти неприємний запах, а повітря стане більш свіжим. Все це позитивно позначається на самопочутті та здоров’я людини. Якщо вентиляція завжди працює справно, то будинок прослужить довше, а витрати на ремонт скоротяться.

Способи облаштування повітрообміну для свого будинку

Існує 3 варіанти створення повноцінного повітрообміну в житловому будинку:

  • вентиляція природного типу;
  • припливна вентиляція з природною витяжкою;
  • припливно-витяжна система вентиляції.

У кожного з цих способів є свої позитивні і негативні сторони. Далі розберемо їх більш детально.

Природна вентиляція

Щоб отримати якісну вентиляцію цього типу, під час проектування будинку необхідно подбати про її правильне облаштування. Для організації вентиляційних каналів все повинно бути ретельно і точно сплановано. При зведенні будинку не допускаються помилки. Основні переваги такого повітрообміну полягають в наступному:

  • природний спосіб вентиляції обов’язково необхідний для відчуття комфорту і нормального самопочуття мешканців будинку;
  • економія коштів за рахунок відсутності необхідності в спеціальних системах для повітрообміну;
  • надходження свіжого повітря в приміщення.

Але всі ці позитивні якості не здатні забезпечити повноцінний і комфортний мікроклімат для мешканців приватного будинку. Однієї тільки природної вентиляції не вистачить для хорошого повітрообміну. Це пов’язано з тим, що повітря що надходить не можна очистити, нагріти або охолодити.

Припливна система вентиляції з природною витяжкою

Цей варіант повітрообміну буде більш затратним і на початковому етапі і в експлуатації. Примусове надходження свіжого повітря поєднується з природною або простою механічною витяжкою. Такий вид вентиляції має більш високу продуктивність (потрібну продуктивність), ніж попередній спосіб. Це дозволяє отримати необхідний рівень повітрообміну, достатній для будь-якого житла. Також, даний вид вентиляції може очищати від пилу і сміття повітря, що надходить, а значить, воно буде чистіше і якісніше. Устаткування має невеликі габарити, що дає можливість здійснювати монтаж системи вентиляції в різних площинах, в обмеженому просторі або під стелею.

Припливно-витяжна система вентиляції

Облаштування такого повітрообміну буде найбільш витратним варіантом, але натомість ви отримаєте максимальну ефективність. Не варто відразу ж виключати цей спосіб, якщо ви маєте в своєму розпорядженні обмежені засоби. Зараз у продажу пропонується безліч різних систем для організації повітрообміну, тому підібрати припливно-витяжну вентиляцію в певній ціновій категорії не складе труднощів.

За досить прийнятною ціною можна купити систему з можливістю рекуперації тепла. При відносно невисокій вартості вона має гарну енергоефективністю. Крім забезпечення приміщень свіжим повітрям також можна буде економити на нагріванні припливного повітря в холодний період року. Ця система повітрообміну являється багатофункціональним обладнанням. Вона оснащується спеціальними пиловими фільтрами, завдяки яким в будинок буде надходити тільки чисте повітря без пилу і дрібних частинок. А в залежності від погоди за вікном, припливне повітря можна робити теплим або прохолодним. Дану систему можна назвати своєрідним кондиціонером.

Вибір системи вентиляції

Для будь-яких умов приточно-витяжна вентиляція не стане зайвою, вона буде найкращим варіантом. Тому при можливості і наявності достатніх коштів краще зробити свій вибір на користь подібної системи.

Деякі експерти рекомендують враховувати місцевість розташування будинку. Якщо житло побудоване в екологічно чистому місці, то вони радять відмовитися від припливно-витяжного обладнання. Але навіть в такій ситуації краще не поспішати з відмовою від якісної вентиляції. Адже сьогоднішні будинки мають герметичну конструкцію, а значить для них обов’язково потрібен примусовий повітрообмін. Але якщо будинок будувався тільки з натуральних будматеріалів, розташовується далеко від заводів і автомобільних доріг, тоді природної вентиляції може і вистачить.

Якщо будинок знаходиться в місті або поруч з ним, а також він побудований з сендвіч-панелей, ЛСТК або інших не самих екологічно чистих матеріалів, то необхідно обов’язково зробити монтаж системи вентиляції приточно-витяжної типу. Це дозволить уникнути «ефекту термоса». В повітрі усередині будинку можуть накопичуватися шкідливі для здоров’я речовини, які виділяють різні будматеріали, волога. Тому якісна вентиляція буде виводити таке повітря назовні і подавати свіже повітря всередину приміщення.

У виборі підходящої системи повітрообміну для вашого будинку немає нічого складного. Головне правильно оцінити розміри будинку, його розташування, поставлені завдання, а також деякі інші нюанси.

Особливості вентиляції для кухні

Для будь-якої кухні, незалежно від її розмірів і частоти приготування їжі, природної вентиляції буде недостатньо. Тому використовуються витяжки, які бувають наступних типів:

  • підвісні – найбільш дешевий варіант, який має максимально простий пристрій. Низька потужність такої витяжки дозволяє повноцінно використовувати її лише для маленької кухні;
  • вбудовані – більш потужне обладнання, яке можна вбудувати в кухонну шафу над пічкою. Завдяки цьому вони відмінно виглядають в різних інтер’єрах кухні;
  • купольні – найновіший вид цього обладнання. Висока потужність дозволяє успішно застосовувати їх для кухонь великих розмірів. Але і коштують вони дорожче інших витяжок.

Зараз більшість витяжок, навіть з дешевих моделей, оснащуються фільтрами для очищення повітря як від пилу і жиру, так і від різних мікробів і канцерогенів. Дешеві моделі в основному обладнують змінними фільтрами, які після забруднення потрібно обов’язково міняти. У дорогі витяжки частіше встановлюють фільтри, розраховані на тривалий період використання. Їх просто періодично необхідно мити.

Особливості вентиляції для ванної кімнати

Вологість в цій кімнаті знаходиться на найвищому рівні. Якщо тут не облаштувати вентиляцію, то постійна сирість призведе до появи грибків і плісняви, які можуть поширитися за межі ванної кімнати. Тому для уникнення подібних проблем у ванній кімнаті і санвузлі обов’язково потрібно зробити примусову витяжну вентиляцію.

Вентиляція для будинку своїми руками

Самостійно облаштувати вентиляцію власного будинку не просто, але можливо. Для цього необхідний певний досвід. Треба бути в курсі, як розраховується потужність системи і що потрібно враховувати для правильного розрахунку. Також необхідно буде займатися проектуванням вентиляції, і зробити установку самого обладнання. Але на практиці самодіяльність не завжди призводить до економії. За послуги фахівців треба заплатити, але ви будете впевнені в якості виконаних робіт. А за свої помилки доведеться платити двічі. Професіонали складуть проект і проведуть установку обладнання на високому рівні. Це забезпечить правильну роботу системи повітрообміну, що створить комфортний мікроклімат у вашому будинку.

 

/ Без категорії