e0a70f72bdae9885bfc32d7cd19a26a1_M

Природня вентиляція

vent_kanaluЗа способом спонукання руху повітря системи вентиляції поділяються на:

  • системи з механічним спонуканням (із застосуванням вентиляторів)
  • природня вентиляція (з використанням природних сил – впливу вітру і гравітації).

Повітрообмін на основі природного руху повітря можливий за таких умов:

  • при досить великій різниці щільності повітря зовні і всередині приміщення;
  • при досягненні додаткового руху повітря за рахунок вітру.

Більш тепле повітря в силу своєї меншої густини завжди витісняється більш холодним.По цій причині добре провітрюється приміщення через відкрите вікно в холодний період року, коли температура на вулиці нижче температури приміщення.


Як працює витяжний канал який ми можемо побачити на кухні або у ванній кімнаті наших осель? Всі ми знаємо, що повітря створює певний тиск і він тим більший чим ближче до поверхні землі. Відповідно, якщо взяти дві точки на різній висоті, то тиск повітря в цих точках буде різним. Через цю різниці тисків і виникає повітряний потік між нашим приміщенням і зовні витяжного каналу. Відбувається “витягування” повітря з приміщення назовні через внутрістінний канал.

Різниця тисків математично можна виразити таким чином:

Δp = g · h · Δρ,

де g – прискорення сили тяжіння, що рівне 9,81м / с; h – ефективна геодезична висота (м) (грубо кажучи висота від точки всмоктування до кінця витяжного каналу); Δρ різниця густини повітря (кг / м³).

Швидкість повітря в вентиляційній шахті (м/с):

Вітер, що є причиною виникнення повітряного потоку, може забезпечувати ефективний повітрообмін. Викликаний вітром повітряний потік провокує підсмоктування повітря, що видаляється біля виходів вентиляційних шахт.Щоб підсилити цей ефект існують дефлектора. 

Дефлектор вентиляційний – вузол природної системи вентиляції, призначений для посилення тяги в повітроводах за рахунок використання вітрового напору.
Вітер, набігаючи на дефлектор, створює усередині циліндричної оболонки зону зниженого тиску, що сприяє роботі витяжної системи. 

Природна вентиляція, при якій повітря надходить в приміщення і віддаляється з нього через спеціально передбачені отвори в зовнішніх огородженнях, називається організованим провітрюванням або аерацією. Повітря, що надходить в приміщення при аерації, обробці не піддається, але його кількість при даному стані зовнішнього повітря можна регулювати за рахунок зміни площі отвору їх прикриття.

Аерацію можна застосовувати для вентиляції приміщень з великими надлишками тепла. У таких приміщеннях не виникає небезпеки переохолодження в зимовий період. Основним видом шкідливих виділень на які розраховується аерація, є надлишкова теплота. Тому максимальну кількість повітря потрібна в літній період, коли гравітаційний тиск внаслідок незначної відмінності температур внутрішнього і зовнішнього повітря дуже малий.

Позитивними моментами природної вентиляції є відносно невеликі витрати при її побудові, зовсім ніяких витрат при експлуатації та обслуговуванні.

Недоліками ж є те, що зовсім вузьке коло завдань вентиляції можна вирішити природніми силами. Зазвичай тиск, що створюється природніми силами, невеликий, і тому за рахунок нього виявляється можливим здійснювати загальнообмінну вентиляцію або відсмоктування повітря в місцевих витяжних системах при невеликій протяжності каналів (повітропроводів), а також через відкриті отвори в огорожах. Цей тиск залежить від стану зовнішнього повітря (температури, швидкості вітру). Тому інтенсивність зміни повітря в приміщеннях при природній вентиляції виявляється залежною від зовнішніх факторів. Це є істотним недоліком природної вентиляції.

/ Без категорії